hirdetés

Fizess elő
a magazinra!
Alkoss
velünk!

OTTHON DEKOR DIY CSALÁD ÚJRAHASZNOSÍTÁS EGÉSZSÉG GASZTRO AMIGURUMI INSPIRÁCIÓ ALKOTÓINK

Miccs, a Balkán kedvence 

Csevabcsicsi, csevapi, mititei, csevapcse, kebabcse, kebab: a délszláv vidéken minden formában nevezik a népszerű húsrudacskát, mely őshonos balkáni ínyencség.

Hozzávalók

  • 1 kg sertés darálthús;

  • ½ kg marha darált; 

  • 1 mokkáskanál konyhasó;

  • 1 mokkáskanál fekete őrölt bors;

  • 1 mokkáskanál borsikafű;

  • csapott mokkáskanálnyi őrölt fűszerkömény;

  • csapott mokkáskanálnyi piros őrölt paprika, édes/csípős;

  • 1 mokkáskanál szódabikarbóna - púpozottan;

  • 3 gerezd kinyomott fokhagyma, vagy csapott mokkáskanálnyi fokhagymapor;

  • 1 dl szóda;

Az eredeti és igazán jó mics - eddig a legjobbat Konstancán a kikötőben ettem - az legalább háromféle húsból, sertés, marha, birka korántsem egyforma arányban készül. Viszont én egy leegyszerűsített változatot mutatok, bevallom, kicsit “magyarosítottam” is, ez sokkal közelebb áll a honi ízvilághoz, és nem utolsó sorban, a hozzávalókhoz könnyen hozzájuthatsz.

Ha módodban áll daráltatni, ne adj Isten, otthon magad is tudsz őrölni, akkor én ½ kg sertéscombot és ½ kg császár szalonnát teszek bele, mi úgy szeretjük ha jó szaftos. Aztán fűszerek mint só, bors, borsikafű, kömény, fokhagyma és hogy ne egy klasszikus fasírozott legyen, itt jön a termék “sava-borsa, hogy éljek egy enyhébb képzavarral: csipetnyi étkezési szódabikarbóna. És, hogy a magyar szájnak is gusztusára legyen, csupán színként viszek bele pirospaprikát, édeset és pikánsat is, higgyétek el, ez a autentikus fűszer jókorát dob a picinyke csupasz kolbászkákon.

Szóval a hozzávalókat jól összegyúrjuk, Anyám azt mondta "addig vacskoljuk, míg a paszta le nem esik az ujjakról". Én is, és anyukám is - a recept egyébként nem igényli, csak az évek meg a rutin - felhúzzuk 1 dl szénsavas ásványvízzel, az jót tesz az érlelésnek és a bikarbónát is beindítja, attól lesz édes kis pufók a miccs. 

Anyám, a drága jótétlélek ezután rendszerint berakta spájza “dögleszteni” a húsmixet  legalább egy éjszakára, hát annál nagyobb bánatot el sem tudok képzelni, mint amikor az ínycsiklandozó, illatfelhőt elcsomagolják, és túrógomboc az ebéd. Én nem vagyok ilyen fakír, egyből dobálom tűzre, bár bevallom, az instant miccsem és az érett között akkora különbség, mint a parizer és a téliszalámi között. Gasztrófanatikusoknak ajánlom, hogy várják meg a másnapot, mert az kiemeli az ízét, állagát, színét, illatát. A következő etap a formázás. Sokan a húsmasszát torta habzsákba teszik és úgy nyomják ki, az elvetemültebbek kolbásztöltőből szaggatják. Én nemes egyszerűséggel beolajozott tenyérrel, ujjakkal kicsípek a húsmixből olyan 50-60 grammos pogácsákat, amiket a két tenyerem között rudacskává formázok. Aztán teljesen zsiradék mentesen serpenyőben, elektromos grillen, jó esetben kertben, parázson 7-10 percig sűrűn forgatva megsütök. Megy hozzá bármilyen mustár, a hasábburgonya még egészen jó kiegészítő lehet. 

Jó étvágyat kíván: Datki Szabolcs, a Grillperte séfje!

CÍMKÉK: hús miccs sertés


hirdetés


Legnépszerűbb témák


hirdetés


hirdetés


EZT IS Ajánljuk


DESSZERTEK
DIY csokitojások










OTTHON DEKOR
NAPPALI KONYHA KERT GYEREKSZOBA
DIY
ÉKSZEREK KIEGÉSZÍTŐK RUHÁK BEAUTY
CSALÁD
GYEREKEKKEL GYEREKEKNEK
ÚJRAHASZNOSÍTÁS
ELŐTTE-UTÁNA MENTSD MEG A FÖLDET!
EGÉSZSÉG GASZTRO
LEVESEK, ELŐÉTELEK FŐÉTELEK DESSZERTEK MENTES RECEPTEK
AMIGURUMI
ÖTLETEK TI KÜLDTÉTEK
INSPIRÁCIÓ
TAVASZ NYÁR ŐSZ TÉL TI KÜLDTÉTEK ÚJDONSÁGOK Sztárokkal alkottunk
ALKOTÓINK
Berky Alexandra Kubinyi Szilvia Kurdi Gabi Szebeni Gál Vera Vesztl Fanni Farkasvölgyi Orsi Rácz Anikó Sebestyén Éva Csorba Anita
WEBSHOP